Licensed to Wesleyan University        Hy-Tek's Meet Manager 1/28/2006 04:46 PM
                Trinity, Bowdoin, Colby @ Wesleyan - 1/28/2006                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colby College  'A'                                     NT    1:51.92  
     1) Potdevin, Kelsey                2) Norsworthy, Kelly              
     3) Warner, Jamie                   4) Vallaly, Meg                   
       28.62    29.58    28.18    25.54                                    
  2 Wesleyan University  'A'                               NT    1:52.96  
     1) Bethlahmy, Caitlin              2) Shapiro, Amanda                
     3) Krems, Kate                     4) Goldman, Lauren                
       30.43    30.32    26.91    25.30                                    
  3 Bowdoin College  'A'                                   NT    1:56.48  
     1) Brodziak, Kerry                 2) Roble, Carrie                  
     3) Turban, Erin                    4) Sharman, Aubrey                
       30.56    31.68    28.32    25.92                                    
  4 Trinity College  'A'                              1:59.01    1:58.44  
     1) Kulik, Amanda                   2) Corvino, Amy                   
     3) Sweatt, Sarah                   4) Myksin, Christine              
       31.55    32.70    28.61    25.58                                    
  5 Colby College  'B'                                     NT    2:00.36  
     1) Burke, Jocelyn                  2) Fanning, Catherine             
     3) Warlaumont, Mary                4) Chilcote, Courtney             
       32.46    33.19    28.57    26.14                                    
  6 Trinity College  'B'                                   NT    2:01.73  
     1) Berteletti, Katie               2) Phelps, Jenny                  
     3) Ramadei, Alicia                 4) Lea, Regina                    
       32.19    34.14    28.95    26.45                                    
  7 Bowdoin College  'B'                                   NT    2:02.25  
     1) Engel, Kathryn                  2) Twombly, Kerry                 
     3) Filteau, Michelle               4) Kurland, Aurora                
       32.14    33.40    29.87    26.84                                    
  8 Wesleyan University  'B'                               NT    2:03.80  
     1) Gillig, Sarah                   2) Gordon, Amanda                 
     3) Canals, Giselle                 4) Kast, Catherine                
       32.99    33.51    29.69    27.61                                    
  9 Bowdoin College  'C'                                   NT    2:08.38  
     1) Yankura, Katie                  2) Plant, Suzanne                 
     3) Cronin, Annie                   4) Sholl, Caroline                
       31.87    37.79    30.36    28.36                                    
 10 Trinity College  'C'                                   NT    2:09.98  
     1) Bowling, Morgan                 2) Light, Madelyn                 
     3) Ladov, Hillary                  4) Wetmore, Elena                 
       34.43    39.69    28.64    27.22                                    
 11 Bowdoin College  'D'                                   NT    2:25.54  
     1) Tilley, Lana                    2) Locke, Melissa                 
     3) Roth, Cassia                    4) Lindsey, Julia                 
       39.72    35.68    39.84    30.30                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                               NT    1:38.50  
     1) Hasty, Will                     2) Devine, Dan                    
     3) Tanz, Josh                      4) Pepi, Mike                     
       25.66    27.25    24.00    21.59                                    
  2 Colby College  'A'                                1:38.94    1:39.41  
     1) Dewey, Jabez                    2) DeSantis, Chris                
     3) Adams, Ryan                     4) Mullin, Evan                   
       24.94    27.82    24.62    22.03                                    
  3 Bowdoin College  'A'                                   NT    1:41.67  
     1) Rachlin, Ben                    2) Hyde, Nate                     
     3) Burleigh, Roger                 4) Swanson, David                 
       25.96    29.65    24.06    22.00                                    
  4 Colby College  'B'                                     NT    1:42.81  
     1) Ruhle, Jeff                     2) Peterson, Andrew               
     3) Bartkiewicz, Mitch              4) Wampler, Sam                   
       27.00    28.74    25.02    22.05                                    
  5 Trinity College  'A'                              1:43.02    1:43.09  
     1) Yoshida, Jeff                   2) Lenihan, Mike                  
     3) Fugge, Jon                      4) Kidston, Will                  
       27.36    27.71    24.73    23.29                                    
  6 Bowdoin College  'B'                                   NT    1:43.74  
     1) Kimball, Josh                   2) Bittl, Jim                     
     3) Thomas, Carter                  4) Kyle, Ian                      
       26.84    30.06    23.66    23.18                                    
  7 Wesleyan University  'B'                               NT    1:44.53  
       27.65    29.44    24.92    22.52                                    
  8 Wesleyan University  'C'                               NT    1:45.49  
     1) McClellan, Sean                 2) Zebrowski, Alec                
     3) Donne, Matt                     4) McCue, Will                    
       28.75    29.71    24.67    22.36                                    
  9 Colby College  'C'                                     NT    1:45.97  
     1) Townsend, Travis                2) Alex, Joel                     
     3) Metcalf, David                  4) Read, Vaughan                  
       27.58    29.97    25.00    23.42                                    
 10 Bowdoin College  'C'                                   NT    1:52.83  
     1) Ziemann, Marcus                 2) Jacob, Chris                   
     3) Rezvani, Rob                    4) Tillotson, Mike                
       29.66    32.19    27.06    23.92                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muir, Annie                  Colby                     NT   10:57.53  
      30.21   32.50   33.36   33.65   33.57   33.50   33.37   33.61
      33.46   33.48   33.59   33.15   33.17   33.26   32.80   32.64
      32.61   32.37   31.91   31.32                                
  2 Horstkotte, Jessica          Bowdoin                   NT   11:00.95  
      30.03   32.66   33.30   33.38   33.02   33.41   33.59   33.47
      33.58   33.47   32.77   32.91   33.15   33.07   33.77   32.95
      33.29   33.21   33.39   32.53                                
  3 Lasby, Stephanie             Wes                       NT   11:20.89  
      30.67   32.77   33.10   33.60   33.68   33.87   34.16   34.35
      34.73   34.80   35.19   35.04   35.04   34.49   34.41   34.25
      34.41   33.91   34.23   34.19                                
  4 Sweatt, Sarah                TRIN                11:24.99   11:23.75  
      31.19   32.89   33.18   33.31   33.52   33.60   33.71   33.74
      33.93   34.32   34.46   34.78   34.84   35.26   35.17   35.43
      35.40   35.70   35.61   33.71                                
  5 Turek-Herman, Aliza          TRIN                11:31.29   11:26.01  
      32.32   34.32   34.99   34.77   34.71   34.89   34.95   34.47
      34.56   34.35   34.21   34.34   34.10   34.17   34.28   34.44
      34.38   34.14   34.50   33.12                                
  6 Potdevin, Weather            Colby                     NT   11:34.94  
      31.09   34.28   34.28   34.53   34.80   34.84   34.53   34.88
      34.91   34.76   34.69   34.93   35.27   35.42   35.60   35.69
      35.53   35.18   34.98   34.75                                
  7 Un, Ashley                   Wes                       NT   11:42.96  
      31.03   34.57   34.98   35.03   35.06   35.24   34.87   34.56
      34.75   34.67   34.97   34.90   35.02   35.37   35.66   36.05
      36.36   36.66   36.72   36.49                                
  8 Killmon, Kelsey              Bowdoin                   NT   11:59.85  
      32.66   35.25   36.16   36.13   36.02   36.19   36.57   36.04
      36.52   36.76   36.53   36.71   36.74   36.81   36.52   36.59
      36.23   35.87   35.59   33.96                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lovett, Tom                  Wes                       NT   10:11.40  
      27.55   29.89   30.34   30.68   30.47   30.90   30.69   30.77
      30.70   30.64   30.66   30.68   30.82   30.91   30.95   30.81
      31.25   31.27   31.26   30.16                                
  2 Murphy, Seth                 Wes                       NT   10:32.37  
      27.71   29.90   30.31   30.86   31.03   31.30   31.91   31.89
      32.31   32.26   32.57   32.23   32.43   32.12   32.89   32.63
      32.47   32.00   32.47   31.08                                
  3 Greer, Christian             TRIN                11:11.80   10:33.60  
      27.09   30.29   31.19   31.68   31.81   32.50   31.90   32.00
      31.93   32.39   32.31   32.52   32.27   32.23   32.59   32.01
      31.80   32.60   31.98   30.51                                
  4 Yoshida, Jeff                TRIN                10:58.63   10:42.04  
      28.12   30.30   30.89   31.66   32.02   32.00   32.38   32.70
      32.57   32.70   32.51   32.37   32.86   32.68   32.53   33.54
      33.37   32.97   32.45   31.42                                
  5 Sighinolfi, Mike             Bowdoin                   NT   11:02.96  
      28.14   31.12   31.81   32.27   32.59   32.95   33.43   33.40
      33.68   33.86   33.66   34.00   33.96   33.51   34.31   34.57
      34.37   34.09   34.08   33.16                                
  6 Karl, Adam                   Bowdoin                   NT   11:21.50  
      29.43   32.73   33.95   33.83   34.55   34.17   33.74   34.15
      34.40   34.55   34.46   35.24   34.97   34.64   34.64   35.20
      34.99   34.51   34.02   33.33                                
  7 Sanders, Patrick             Colby                     NT   11:21.94  
      27.93   32.17   33.63   33.96   34.12   34.50   34.78   34.92
      35.18   35.01   34.82   35.03   34.62   34.92   34.92   34.75
      34.01   34.67   34.87   33.13                                
  8 McCulloch, Evan              Colby                     NT   11:41.16  
      28.77   32.13   33.64   34.71   35.14   35.43   35.48   36.09
      36.03   36.41   36.49   34.79   36.48   35.38   36.73   36.58
      36.28   34.88   36.05   33.67                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Katie               Bowdoin                   NT    1:57.58  
      27.89   30.05   29.76   29.88                                
  2 McLean, Megan                Bowdoin                   NT    2:00.34  
      27.82   30.46   30.83   31.23                                
  3 Myksin, Christine            TRIN                 2:05.26    2:01.93  
      29.13   31.05   31.49   30.26                                
  4 Vallaly, Meg                 Colby                     NT    2:02.97  
      28.50   30.90   31.95   31.62                                
  5 Franco, Liz                  Wes                       NT    2:03.89  
      28.55   30.64   31.96   32.74                                
  6 Goehring, Emma               TRIN                 2:03.90    2:03.99  
      28.36   31.40   32.02   32.21                                
  7 Koczo, Agnes                 Wes                       NT    2:04.43  
      28.92   32.17   32.06   31.28                                
  8 Sharman, Aubrey              Bowdoin                   NT    2:04.71  
      29.13   31.59   32.18   31.81                                
  9 Jones, Eliza                 Wes                       NT    2:05.68  
      28.86   32.04   32.79   31.99                                
 10 Yankura, Katie               Bowdoin                   NT    2:07.62  
      29.52   32.00   33.12   32.98                                
 11 Meltzoff, Katherine          TRIN                 2:09.10    2:08.33  
      30.18   32.41   33.17   32.57                                
 12 Rose, Sam                    Colby                     NT    2:08.83  
      28.61   31.98   33.82   34.42                                
 13 Potdevin, Weather            Colby                     NT    2:10.11  
      30.02   32.51   33.66   33.92                                
 14 Bowling, Morgan              TRIN                 2:14.60    2:12.66  
      30.22   33.21   34.85   34.38                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                   Wes                       NT    1:46.60  
      25.66   27.59   27.22   26.13                                
  2 Mullin, Evan                 Colby                     NT    1:47.00  
      25.48   27.47   27.43   26.62                                
  3 Mitchell, Rob                Wes                       NT    1:47.73  
      25.25   27.28   27.84   27.36                                
  4 Finnerty, Mike               Colby                     NT    1:52.46  
      25.82   28.31   29.18   29.15                                
  5 Kidston, Will                TRIN                 1:54.44    1:53.79  
      26.54   29.33   29.19   28.73                                
  6 Kyle, Ian                    Bowdoin                   NT    1:55.71  
      26.31   29.52   30.10   29.78                                
  7 McCue, Will                  Wes                       NT    1:57.31  
      26.83   30.16   30.63   29.69                                
  8 Cade, Nicholas               Colby                     NT    1:57.41  
      27.50   30.30   29.81   29.80                                
  9 Underwood, Erik              Wes                       NT    1:59.43  
      27.05   29.95   31.11   31.32                                
 10 Jacob, Chris                 Bowdoin                   NT    2:00.43  
      26.88   30.15   31.84   31.56                                
 11 Rezvani, Rob                 Bowdoin                   NT    2:03.50  
      28.26   31.42   32.17   31.65                                
 12 Mussmann, Scott              TRIN                 2:05.33    2:05.69  
      28.52   31.58   32.54   33.05                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potdevin, Kelsey             Colby                     NT    1:01.56  
      30.06   31.50                                                
  2 Chapman, Katie               Bowdoin                   NT    1:03.24  
      31.39   31.85                                                
  3 Bethlahmy, Caitlin           Wes                       NT    1:03.51  
      31.04   32.47                                                
  4 Brodziak, Kerry              Bowdoin                   NT    1:06.54  
      32.57   33.97                                                
  5 Boman, Kristi                Colby                     NT    1:07.72  
      33.24   34.48                                                
  6 Engel, Kathryn               Bowdoin                   NT    1:07.87  
      33.25   34.62                                                
  7 Burke, Jocelyn               Colby                     NT    1:07.88  
      33.59   34.29                                                
  8 Wetmore, Elena               TRIN                 1:09.56    1:08.24  
      33.53   34.71                                                
  9 Berteletti, Katie            TRIN                 1:08.88    1:09.18  
      33.46   35.72                                                
 10 McDermott, Nancy             Colby                     NT    1:09.67  
      34.15   35.52                                                
 11 Kulik, Amanda                TRIN                 1:07.88    1:09.76  
      32.59   37.17                                                
 12 Kuzon, Aniela                Wes                       NT    1:09.89  
      33.10   36.79                                                
 13 Gillig, Sarah                Wes                       NT    1:11.12  
      35.04   36.08                                                
 14 Plant, Suzanne               Bowdoin                   NT    1:14.05  
      37.18   36.87                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dewey, Jabez                 Colby                     NT      53.17  
      25.79   27.38                                                
  2 Hasty, Will                  Wes                       NT      56.29  
      27.00   29.29                                                
  3 Rachlin, Ben                 Bowdoin                   NT      57.26  
      27.42   29.84                                                
  4 Kimball, Josh                Bowdoin                   NT      57.68  
      28.33   29.35                                                
  5 Ruhle, Jeff                  Colby                     NT      58.15  
      28.62   29.53                                                
  6 Townsend, Travis             Colby                     NT      58.22  
      28.36   29.86                                                
  7 Becker, Chris                Wes                       NT      58.45  
      28.48   29.97                                                
  8 Walker, Andrew               Wes                       NT    1:02.62  
      30.15   32.47                                                
  9 Gordon, Jason                TRIN                 1:01.96    1:02.75  
      29.82   32.93                                                
 10 Kates, Steve                 TRIN                 1:03.56    1:03.97  
      30.58   33.39                                                
 11 Ziemann, Marcus              Bowdoin                   NT    1:05.84  
      31.33   34.51                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norsworthy, Kelly            Colby                     NT    1:05.28  
      30.84   34.44                                                
  2 Shapiro, Amanda              Wes                       NT    1:05.94  
      31.19   34.75                                                
  3 Muir, Annie                  Colby                     NT    1:07.27  
      31.75   35.52                                                
  4 Roble, Carrie                Bowdoin                   NT    1:09.16  
      32.49   36.67                                                
  5 Fanning, Catherine           Colby                     NT    1:11.28  
      33.56   37.72                                                
  6 Dann, Liz                    Bowdoin                   NT    1:11.46  
      33.53   37.93                                                
  7 Eshelman, Katie              Bowdoin                   NT    1:11.63  
      34.20   37.43                                                
  8 Corvino, Amy                 TRIN                 1:12.24    1:12.43  
      33.73   38.70                                                
  9 Twombly, Kerry               Bowdoin                   NT    1:13.26  
      34.59   38.67                                                
 10 Gordon, Amanda               Wes                       NT    1:13.28  
      34.54   38.74                                                
 11 Ramrath, Maria               Colby                     NT    1:15.57  
      35.57   40.00                                                
 12 Phelps, Jenny                TRIN                 1:17.26    1:16.33  
      35.42   40.91                                                
 13 Westerhold, Katherine        TRIN                 1:21.13    1:24.96  
      39.32   45.64                                                
 14 Light, Madelyn               TRIN                 1:27.81    1:25.90  
      39.79   46.11                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lenihan, Mike                TRIN                 1:01.57    1:00.97  
      29.00   31.97                                                
  2 Devine, Dan                  Wes                       NT    1:02.69  
      28.42   34.27                                                
  3 DeSantis, Chris              Colby                     NT    1:02.97  
      28.96   34.01                                                
  4 Stein, Jeff                  Wes                       NT    1:03.99  
      29.70   34.29                                                
  5 Dean, Patrick                Colby                     NT    1:04.01  
      30.08   33.93                                                
  6 Goldstein, Max               Bowdoin                   NT    1:04.66  
      31.06   33.60                                                
  7 Hyde, Nate                   Bowdoin                   NT    1:04.80  
      30.73   34.07                                                
  8 Peterson, Andrew             Colby                     NT    1:04.86  
      30.00   34.86                                                
  9 Altneu, Eric                 Wes                       NT    1:08.26  
      31.31   36.95                                                
 10 Hill, Drew                   Colby                     NT    1:09.06  
      32.55   36.51                                                
 11 Mostyn, Pat                  TRIN                 1:15.14    1:15.81  
      35.08   40.73                                                
 12 Havlicek, Matt               TRIN                 1:21.87    1:20.53  
      37.33   43.20                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Warner, Jamie                Colby                     NT    2:13.92  
      30.56   34.59   35.56   33.21                                
  2 Bollinger, Carly             Wes                       NT    2:16.38  
      29.84   34.47   35.75   36.32                                
  3 Lasby, Stephanie             Wes                       NT    2:19.27  
      31.42   34.90   35.82   37.13                                
  4 Turban, Erin                 Bowdoin                   NT    2:20.05  
      31.86   35.04   36.50   36.65                                
  5 Warlaumont, Mary             Colby                     NT    2:20.08  
      31.38   35.36   36.45   36.89                                
  6 Krems, Kate                  Wes                       NT    2:20.12  
      28.55   33.69   36.14   41.74                                
  7 Given, Maddie                Colby                     NT    2:26.51  
      31.60   36.24   39.02   39.65                                
  8 Turek-Herman, Aliza          TRIN                 2:24.69    2:27.26  
      32.32   36.69   38.49   39.76                                
  9 Canals, Giselle              Wes                       NT    2:28.03  
      31.17   37.05   39.60   40.21                                
 10 Ramadei, Alicia              TRIN                 2:29.79    2:30.02  
      31.47   37.73   41.19   39.63                                
 11 Ledewitz, Julia              Bowdoin                   NT    2:32.76  
      32.71   37.89   39.61   42.55                                
 12 McMonagle, Sharon            Colby                     NT    2:42.47  
      34.26   40.25   43.30   44.66                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burleigh, Roger              Bowdoin                   NT    1:56.06  
      25.76   29.54   30.16   30.60                                
  2 Tanz, Josh                   Wes                       NT    2:01.27  
      26.64   30.25   31.64   32.74                                
  3 Wandner, Ian                 Bowdoin                   NT    2:03.60  
      28.48   31.61   31.69   31.82                                
  4 Bartkiewicz, Mitch           Colby                     NT    2:05.81  
      27.59   31.50   32.42   34.30                                
  5 Murphy, Seth                 Wes                       NT    2:05.84  
      27.96   32.42   33.04   32.42                                
  6 Yoshida, Jeff                TRIN                 2:09.41    2:07.61  
      27.98   31.67   33.49   34.47                                
  7 Donne, Matt                  Wes                       NT    2:11.71  
      27.09   31.65   36.22   36.75                                
  8 Sighinolfi, Mike             Bowdoin                   NT    2:12.62  
      29.63   33.28   34.80   34.91                                
  9 Schleusener, Luke            Wes                       NT    2:12.85  
      29.11   33.78   35.20   34.76                                
 10 Greer, Christian             TRIN                 2:15.32    2:17.33  
      29.12   34.89   36.20   37.12                                
 11 Alex, Joel                   Colby                     NT    2:23.48  
      29.31   35.80   38.48   39.89                                
 -- Walker, Andrew               Wes                       NT   X2:12.83  
      29.89   33.59   34.69   34.66                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potdevin, Kelsey             Colby                     NT      25.13  
  2 Roble, Carrie                Bowdoin                   NT      25.18  
  3 Goldman, Lauren              Wes                       NT      25.57  
  4 Myksin, Christine            TRIN                   25.95      25.85  
  5 Koczo, Agnes                 Wes                       NT      26.09  
  6 Goehring, Emma               TRIN                   26.26      26.19  
  7 Sharman, Aubrey              Bowdoin                   NT      26.55  
  8 Jones, Eliza                 Wes                       NT      26.58  
  9 Chilcote, Courtney           Colby                     NT      26.61  
 10 Boman, Kristi                Colby                     NT      26.78  
 11 Kurland, Aurora              Bowdoin                   NT      27.26  
 12 Lea, Regina                  TRIN                   27.37      27.27  
 13 Cronin, Annie                Bowdoin                   NT      27.38  
 14 Wetmore, Elena               TRIN                   27.45      27.59  
 15 McDermott, Nancy             Colby                     NT      27.80  
 16 Kast, Catherine              Wes                       NT      28.55  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pepi, Mike                   Wes                       NT      22.03  
  2 Swanson, David               Bowdoin                   NT      22.17  
  3 Fugge, Jon                   TRIN                   22.48      22.35  
  4 Thomas, Carter               Bowdoin                   NT      22.54  
  5 Wampler, Sam                 Colby                     NT      22.72  
  6 Lewis, Jason                 Bowdoin                   NT      22.97  
  7 Zebrowski, Alec              Wes                       NT      23.01  
  8 Jones, Bryan                 Wes                       NT      23.06  
  9 Haley, John                  Wes                       NT      23.26  
 10 Adams, Ryan                  Colby                     NT      23.40  
 11 Metcalf, David               Colby                     NT      23.43  
 12 Bittl, Jim                   Bowdoin                   NT      23.68  
 13 Read, Vaughan                Colby                     NT      23.94  
 14 Mostyn, Pat                  TRIN                   25.69      25.67  
 15 Kates, Steve                 TRIN                   24.76      25.75  
 16 Havlicek, Matt               TRIN                   26.76      26.65  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tudor, Victoria              Bowdoin                   NT     245.50  
  2 Shoemaker, Katy              TRIN                      NT     196.65  
  3 Houghton, Jessica            Wes                       NT     170.60  
  4 Maye, Jackie                 TRIN                      NT     136.85  
  5 Langton, Ruth                Colby                     NT     132.15  
  6 Bainbridge-Donner, Chels     TRIN                      NT     129.80  
  7 Gottlieb, Isabel             TRIN                      NT     116.70  
  8 Cruz, Lauren                 Wes                       NT     111.15  
  9 O'Connor, Caroline           Colby                     NT      93.50  
 10 McClure, Emily               Colby                     NT      80.05  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cross, Ian                   Colby                     NT     199.80  
  2 Wilkinson, Dave              Wes                       NT     197.05  
  3 Minue, Chris                 TRIN                      NT     188.00  
  4 Hall, J.J.                   TRIN                      NT     124.60  
  5 Hirono, Brian                TRIN                      NT      87.65  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chapman, Katie               Bowdoin                   NT      54.81  
      26.17   28.64                                                
  2 McLean, Megan                Bowdoin                   NT      55.28  
      26.16   29.12                                                
  3 Myksin, Christine            TRIN                   56.53      56.60  
      27.76   28.84                                                
  4 Krems, Kate                  Wes                       NT      57.10  
      27.75   29.35                                                
  5 Goehring, Emma               TRIN                   57.26      57.19  
      27.48   29.71                                                
  6 Goldman, Lauren              Wes                       NT      57.23  
      27.48   29.75                                                
  7 Koczo, Agnes                 Wes                       NT      57.40  
      27.46   29.94                                                
  8 Chilcote, Courtney           Colby                     NT      57.65  
      27.78   29.87                                                
  9 Jones, Eliza                 Wes                       NT      57.86  
      28.20   29.66                                                
 10 Given, Maddie                Colby                     NT      58.24  
      28.28   29.96                                                
 11 Brodziak, Kerry              Bowdoin                   NT      58.38  
      28.50   29.88                                                
 12 Boman, Kristi                Colby                  56.71      59.05  
      28.29   30.76                                                
 13 Lea, Regina                  TRIN                   59.02      59.26  
      28.19   31.07                                                
 14 Yankura, Katie               Bowdoin                   NT      59.78  
      28.82   30.96                                                
 15 Ladov, Hillary               TRIN                   58.21      59.82  
      28.71   31.11                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pepi, Mike                   Wes                       NT      49.15  
      23.94   25.21                                                
  2 Mullin, Evan                 Colby                     NT      49.30  
      23.90   25.40                                                
  3 Devine, Dan                  Wes                       NT      49.51  
      23.49   26.02                                                
  4 Becker, Chris                Wes                       NT      49.56  
      23.76   25.80                                                
  5 Swanson, David               Bowdoin                   NT      49.91  
      24.15   25.76                                                
  6 Fugge, Jon                   TRIN                   50.95      50.16  
      23.67   26.49                                                
  7 Wampler, Sam                 Colby                     NT      50.84  
      24.71   26.13                                                
  8 Haley, John                  Wes                       NT      50.93  
      24.63   26.30                                                
  9 Lewis, Jason                 Bowdoin                   NT      51.10  
      24.48   26.62                                                
 10 DeSantis, Chris              Colby                     NT      51.49  
      24.69   26.80                                                
 11 Kidston, Will                TRIN                   51.60      51.80  
      24.66   27.14                                                
 12 Cade, Nicholas               Colby                     NT      52.74  
      25.33   27.41                                                
 13 Tillotson, Mike              Bowdoin                   NT      53.03  
      25.49   27.54                                                
 14 Jacob, Chris                 Bowdoin                   NT      54.04  
      25.42   28.62                                                
 -- McCue, Will                  Wes                       NT     X51.13  
      24.49   26.64                                                
 -- Chamberlain, Adam            Wes                       NT     X52.08  
      25.20   26.88                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bethlahmy, Caitlin           Wes                       NT    2:13.65  
      31.71   33.80   34.48   33.66                                
  2 Potdevin, Kelsey             Colby                     NT    2:16.38  
      31.85   33.45   35.23   35.85                                
  3 Kulik, Amanda                TRIN                 2:23.73    2:23.07  
      33.75   36.47   36.65   36.20                                
  4 Killmon, Kelsey              Bowdoin                   NT    2:24.71  
      35.35   36.92   36.70   35.74                                
  5 Burke, Jocelyn               Colby                     NT    2:24.75  
      34.52   36.00   37.18   37.05                                
  6 Gillig, Sarah                Wes                       NT    2:25.82  
      34.59   36.90   37.54   36.79                                
  7 Potdevin, Weather            Colby                     NT    2:27.47  
      35.58   37.57   36.94   37.38                                
  8 Engel, Kathryn               Bowdoin                   NT    2:28.98  
      34.46   37.32   38.55   38.65                                
  9 Meltzoff, Katherine          TRIN                      NT    2:29.88  
      36.19   37.78   38.20   37.71                                
 10 Berteletti, Katie            TRIN                 2:28.22    2:31.37  
      35.91   38.40   39.52   37.54                                
 11 Canals, Giselle              Wes                       NT    2:32.39  
      35.46   37.99   39.19   39.75                                
 12 Kuzon, Aniela                Wes                       NT    2:41.72  
      35.67   40.30   41.89   43.86                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dewey, Jabez                 Colby                     NT    1:57.86  
      27.67   29.81   30.42   29.96                                
  2 Hasty, Will                  Wes                       NT    2:00.91  
      27.76   29.87   30.76   32.52                                
  3 Finnerty, Mike               Colby                     NT    2:04.61  
      29.87   31.51   31.78   31.45                                
  4 Ruhle, Jeff                  Colby                     NT    2:06.00  
      29.83   31.50   32.81   31.86                                
  5 Kimball, Josh                Bowdoin                   NT    2:07.57  
      29.89   32.07   33.34   32.27                                
  6 Rachlin, Ben                 Bowdoin                   NT    2:07.64  
      29.08   33.29   32.64   32.63                                
  7 Townsend, Travis             Colby                     NT    2:07.75  
      30.03   32.34   32.74   32.64                                
  8 McClellan, Sean              Wes                       NT    2:13.87  
      30.62   33.90   34.69   34.66                                
  9 Gordon, Jason                TRIN                 2:17.91    2:16.92  
      31.93   34.86   35.12   35.01                                
 10 Mussmann, Scott              TRIN                      NT    2:21.02  
      32.96   35.10   36.43   36.53                                
 11 Kates, Steve                 TRIN                 2:18.24    2:23.59  
      32.68   36.14   37.40   37.37                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norsworthy, Kelly            Colby                     NT    2:23.31  
      32.08   36.42   37.56   37.25                                
  2 Shapiro, Amanda              Wes                       NT    2:25.27  
      31.87   36.11   38.05   39.24                                
  3 Dann, Liz                    Bowdoin                   NT    2:33.66  
      35.20   38.39   39.25   40.82                                
  4 Eshelman, Katie              Bowdoin                   NT    2:34.57  
      35.71   39.62   39.67   39.57                                
  5 Fanning, Catherine           Colby                     NT    2:34.76  
      34.25   39.78   41.18   39.55                                
  6 Corvino, Amy                 TRIN                 2:38.90    2:37.83  
      34.81   40.40   41.70   40.92                                
  7 Bollinger, Carly             Wes                       NT    2:38.52  
      35.94   40.01   41.13   41.44                                
  8 Gordon, Amanda               Wes                       NT    2:39.64  
      36.94   40.30   40.72   41.68                                
  9 Ramrath, Maria               Colby                     NT    2:47.02  
      37.91   42.21   43.16   43.74                                
 10 Phelps, Jenny                TRIN                 2:53.48    2:48.09  
      37.15   42.03   43.99   44.92                                
 11 Westerhold, Katherine        TRIN                 2:59.60    2:58.54  
      40.59   46.61   47.11   44.23                                
 12 Locke, Melissa               Bowdoin                   NT    3:04.73  
      40.25   46.61   48.91   48.96                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lenihan, Mike                TRIN                 2:16.97    2:14.31  
      29.80   33.75   34.86   35.90                                
  2 Dean, Patrick                Colby                     NT    2:19.41  
      30.93   34.70   35.85   37.93                                
  3 Bartkiewicz, Mitch           Colby                     NT    2:19.88  
      31.19   35.40   35.91   37.38                                
  4 Goldstein, Max               Bowdoin                   NT    2:21.48  
      32.62   36.80   36.23   35.83                                
  5 Alex, Joel                   Colby                     NT    2:21.49  
      31.79   35.61   36.74   37.35                                
  6 Hyde, Nate                   Bowdoin                   NT    2:22.75  
      32.84   36.78   37.20   35.93                                
  7 Stein, Jeff                  Wes                       NT    2:24.03  
      31.34   36.85   38.68   37.16                                
  8 Walker, Andrew               Wes                       NT    2:36.58  
      35.35   39.39   40.82   41.02                                
  9 Hill, Drew                   Colby                     NT    2:39.60  
      36.64   41.57   41.15   40.24                                
 10 Mostyn, Pat                  TRIN                 2:47.89    2:46.76  
      35.02   40.94   44.17   46.63                                
 11 Havlicek, Matt               TRIN                 3:03.03    2:59.21  
      38.75   44.56   47.62   48.28                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muir, Annie                  Colby                     NT    5:17.11  
      29.14   31.17   31.63   31.81   32.08   32.09   32.73   32.28
      32.31   31.87                                                
  2 Bethlahmy, Caitlin           Wes                       NT    5:21.09  
      29.19   31.50   32.51   32.73   33.02   32.88   32.75   32.92
      32.67   30.92                                                
  3 Horstkotte, Jessica          Bowdoin                   NT    5:21.91  
      29.48   31.76   32.65   32.88   33.18   32.79   32.98   33.05
      32.03   31.11                                                
  4 Franco, Liz                  Wes                       NT    5:32.62  
      29.75   32.55   33.65   34.07   33.69   33.93   33.21   33.69
      34.32   33.76                                                
  5 Sweatt, Sarah                TRIN                 5:35.93    5:36.04  
      29.87   32.61   33.40   33.75   33.72   34.13   34.68   34.87
      35.16   33.85                                                
  6 Rose, Sam                    Colby                     NT    5:37.83  
      30.03   33.07   34.09   34.41   34.36   34.49   34.66   34.61
      34.30   33.81                                                
  7 Vallaly, Meg                 Colby                     NT    5:38.54  
      30.11   32.18   32.94   34.08   34.73   35.07   35.01   35.06
      34.97   34.39                                                
  8 Un, Ashley                   Wes                       NT    5:39.40  
      30.96   33.92   34.50   34.89   34.64   34.46   34.33   34.61
      34.22   32.87                                                
  9 Meltzoff, Katherine          TRIN                 5:39.06    5:45.65  
      31.33   33.95   34.97   35.40   35.40   35.17   35.18   35.02
      35.08   34.15                                                
 10 Bowling, Morgan              TRIN                 5:57.23    5:54.04  
      31.14   34.79   35.72   36.16   35.38   36.13   36.22   36.98
      36.32   35.20                                                
 11 Devine, Kelly                Bowdoin                   NT    5:59.08  
      31.56   35.07   36.59   36.94   37.24   36.66   36.25   36.40
      36.36   36.01                                                
 12 Sholl, Caroline              Bowdoin                   NT    6:00.13  
      31.61   35.76   36.43   36.44   36.37   36.97   36.84   37.00
      37.08   35.63                                                
 13 McDermott, Nancy             Colby                     NT    6:02.36  
      32.63   35.92   36.37   36.86   37.01   37.66   37.94   37.10
      37.02   33.85                                                
 14 Turek-Herman, Aliza          TRIN                 5:41.55    6:10.62  
      32.93   36.30   37.26   37.48   37.85   37.69   37.44   37.79
      38.19   37.69                                                
 15 Plant, Suzanne               Bowdoin                   NT    6:16.44  
      34.18   37.74   39.09   38.82   38.11   38.50   38.34   37.66
      37.97   36.03                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                   Wes                       NT    4:49.49  
      26.13   29.30   29.60   29.68   29.92   30.03   29.05   28.94
      29.30   27.54                                                
  2 Mitchell, Rob                Wes                       NT    4:51.84  
      26.24   28.55   29.30   29.56   29.85   29.81   29.55   29.81
      29.75   29.42                                                
  3 Lovett, Tom                  Wes                       NT    4:56.93  
      26.86   29.21   29.70   30.04   30.32   30.38   30.36   30.33
      30.29   29.44                                                
  4 Yoshida, Jeff                TRIN                 5:26.25    5:05.05  
      27.56   29.63   30.19   30.75   31.35   31.06   31.26   31.26
      31.23   30.76                                                
  5 Finnerty, Mike               Colby                     NT    5:05.19  
      27.11   30.14   30.72   30.97   31.40   31.54   31.45   31.30
      31.13   29.43                                                
  6 Greer, Christian             TRIN                 5:16.09    5:15.37  
      27.01   29.98   30.94   31.18   31.48   32.22   32.34   33.75
      33.38   33.09                                                
  7 Sighinolfi, Mike             Bowdoin                   NT    5:19.08  
      27.93   31.61   32.62   32.92   32.98   32.44   32.49   32.31
      32.26   31.52                                                
  8 Underwood, Erik              Wes                       NT    5:24.54  
      29.08   31.74   32.38   33.26   33.50   33.42   33.29   33.64
      32.66   31.57                                                
  9 Kyle, Ian                    Bowdoin                   NT    5:26.20  
      28.22   31.58   33.07   33.59   33.53   33.48   33.26   33.53
      33.41   32.53                                                
 10 McCulloch, Evan              Colby                     NT    5:27.05  
      27.93   31.41   32.74   33.38   34.20   34.90   34.46   34.19
      33.36   30.48                                                
 10 Karl, Adam                   Bowdoin                   NT    5:27.05  
      28.01   31.53   32.86   33.86   33.36   33.63   33.76   33.71
      33.37   32.96                                                
 12 Sanders, Patrick             Colby                     NT    5:28.56  
      27.22   31.24   33.09   33.47   33.80   34.28   34.25   34.45
      34.10   32.66                                                
 13 Mussmann, Scott              TRIN                 5:40.71    5:42.62  
      29.95   33.88   35.56   34.82   35.13   34.60   34.61   35.30
      35.43   33.34                                                
 -- McClellan, Sean              Wes                       NT   X5:18.05  
      27.96   30.86   32.01   32.07   32.36   32.26   32.23   33.25
      32.84   32.21                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krems, Kate                  Wes                       NT    1:00.19  
      27.84   32.35                                                
  2 Warner, Jamie                Colby                     NT    1:01.38  
      28.82   32.56                                                
  3 McLean, Megan                Bowdoin                   NT    1:01.63  
      28.74   32.89                                                
  4 Turban, Erin                 Bowdoin                   NT    1:02.29  
      29.69   32.60                                                
  5 Warlaumont, Mary             Colby                     NT    1:03.41  
      30.05   33.36                                                
  6 Given, Maddie                Colby                     NT    1:04.63  
      30.56   34.07                                                
  7 Lasby, Stephanie             Wes                       NT    1:04.66  
      30.37   34.29                                                
  8 Gillig, Sarah                Wes                       NT    1:04.76  
      30.87   33.89                                                
  9 Ramadei, Alicia              TRIN                 1:04.39    1:05.02  
      29.84   35.18                                                
 10 Sweatt, Sarah                TRIN                 1:03.76    1:06.22  
      30.13   36.09                                                
 11 Filteau, Michelle            Bowdoin                   NT    1:06.24  
      31.30   34.94                                                
 12 Ladov, Hillary               TRIN                 1:06.98    1:08.59  
      31.49   37.10                                                
 13 McMonagle, Sharon            Colby                     NT    1:13.65  
      33.89   39.76                                                
 14 Roth, Cassia                 Bowdoin                   NT    1:29.61  
      40.57   49.04                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Burleigh, Roger              Bowdoin                   NT      53.15  
      25.16   27.99                                                
  2 Tanz, Josh                   Wes                       NT      54.61  
      25.25   29.36                                                
  3 Thomas, Carter               Bowdoin                   NT      55.13  
      25.67   29.46                                                
  4 Collins, Allan               Wes                       NT      55.27  
      26.02   29.25                                                
  5 Fugge, Jon                   TRIN                   56.27      56.24  
      25.41   30.83                                                
  6 Donne, Matt                  Wes                       NT      56.47  
      25.94   30.53                                                
  7 Wandner, Ian                 Bowdoin                   NT      57.09  
      27.03   30.06                                                
  8 Metcalf, David               Colby                     NT      58.02  
      26.54   31.48                                                
  9 Adams, Ryan                  Colby                     NT      58.74  
      26.25   32.49                                                
 10 Townsend, Travis             Colby                     NT    1:00.00  
      27.39   32.61                                                
 11 Schleusener, Luke            Wes                       NT    1:00.73  
      28.01   32.72                                                
 12 Alex, Joel                   Colby                     NT    1:02.33  
      28.66   33.67                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tudor, Victoria              Bowdoin                   NT     240.60  
  2 Shoemaker, Katy              TRIN                      NT     218.30  
  3 Houghton, Jessica            Wes                       NT     166.50  
  4 Maye, Jackie                 TRIN                      NT     136.35  
  5 O'Connor, Caroline           Colby                     NT     115.05  
  6 Gottlieb, Isabel             TRIN                      NT     107.35  
  7 Bainbridge-Donner, Chels     TRIN                      NT      96.95  
  8 Langton, Ruth                Colby                     NT      93.95  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkinson, Dave              Wes                       NT     233.65  
  2 Minue, Chris                 TRIN                      NT     194.60  
  3 Cross, Ian                   Colby                     NT     193.25  
  4 Hall, J.J.                   TRIN                      NT     125.25  
  5 Hirono, Brian                TRIN                      NT     105.15  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Norsworthy, Kelly            Colby                     NT    2:11.05  
      29.09   33.76   37.15   31.05                                
  2 Shapiro, Amanda              Wes                       NT    2:15.19  
      28.56   35.07   38.51   33.05                                
  3 Horstkotte, Jessica          Bowdoin                   NT    2:17.71  
      31.14   35.03   39.94   31.60                                
  4 Bollinger, Carly             Wes                       NT    2:18.28  
      29.45   36.03   41.34   31.46                                
  5 Dann, Liz                    Bowdoin                   NT    2:21.77  
      30.21   36.70   40.85   34.01                                
  6 Corvino, Amy                 TRIN                 2:23.76    2:23.70  
      32.43   37.33   40.65   33.29                                
  7 Un, Ashley                   Wes                       NT    2:24.17  
      30.76   37.00   44.18   32.23                                
  8 Canals, Giselle              Wes                       NT    2:24.44  
      31.06   38.86   41.53   32.99                                
  9 Ledewitz, Julia              Bowdoin                   NT    2:25.83  
      32.43   40.49   39.73   33.18                                
 10 Ramadei, Alicia              TRIN                 2:26.40    2:25.84  
      30.05   37.62   45.51   32.66                                
 11 Warlaumont, Mary             Colby                     NT    2:26.24  
      30.72   39.61   43.65   32.26                                
 12 Eshelman, Katie              Bowdoin                   NT    2:26.44  
      31.80   39.96   40.53   34.15                                
 13 Warner, Jamie                Colby                     NT    2:27.75  
      30.98   40.13   46.02   30.62                                
 14 Rose, Sam                    Colby                     NT    2:32.18  
      32.45   39.24   46.61   33.88                                
 15 Kulik, Amanda                TRIN                      NT    2:34.65  
      35.97   38.18   45.21   35.29                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lenihan, Mike                TRIN                 2:05.20    2:02.65  
      25.86   33.12   34.90   28.77                                
  2 Bartkiewicz, Mitch           Colby                     NT    2:03.71  
      26.83   31.68   35.95   29.25                                
  3 Byers, Ben                   Wes                       NT    2:04.64  
      27.55   33.21   36.69   27.19                                
  4 Goldstein, Max               Bowdoin                   NT    2:05.01  
      28.12   34.66   34.04   28.19                                
  5 Stein, Jeff                  Wes                       NT    2:05.31  
      27.22   33.09   35.90   29.10                                
  6 Dean, Patrick                Colby                     NT    2:07.36  
      26.88   33.98   35.58   30.92                                
  7 Peterson, Andrew             Colby                     NT    2:08.19  
      27.53   32.85   37.06   30.75                                
  8 DeSantis, Chris              Colby                     NT    2:08.78  
      27.42   35.06   35.71   30.59                                
  9 Murphy, Seth                 Wes                       NT    2:09.47  
      26.99   35.13   37.56   29.79                                
 10 Wandner, Ian                 Bowdoin                   NT    2:11.00  
      28.36   35.61   36.92   30.11                                
 11 Kimball, Josh                Bowdoin                   NT    2:12.28  
      27.87   32.95   41.96   29.50                                
 12 Kidston, Will                TRIN                 2:11.09    2:16.37  
      29.10   35.12   41.02   31.13                                
 13 Gordon, Jason                TRIN                 2:21.35    2:19.87  
      30.20   36.34   41.36   31.97                                
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowdoin College  'A'                                   NT    1:41.37  
     1) McLean, Megan                   2) Sharman, Aubrey                
     3) Chapman, Katie                  4) Roble, Carrie                  
       25.39    26.13    25.07    24.78                                    
  2 Wesleyan University  'A'                               NT    1:43.10  
     1) Goldman, Lauren                 2) Koczo, Agnes                   
     3) Jones, Eliza                    4) Lasby, Stephanie               
       26.08    25.19    25.42    26.41                                    
  3 Colby College  'A'                                     NT    1:44.43  
     1) Burke, Jocelyn                  2) Muir, Annie                    
     3) Chilcote, Courtney              4) Vallaly, Meg                   
       25.98    26.29    26.43    25.73                                    
  4 Bowdoin College  'B'                                   NT    1:46.15  
     1) Turban, Erin                    2) Kurland, Aurora                
     3) Brodziak, Kerry                 4) Twombly, Kerry                 
       27.58    26.70    25.46    26.41                                    
  5 Trinity College  'A'                              1:47.19    1:47.20  
     1) Ladov, Hillary                  2) Wetmore, Elena                 
     3) Lea, Regina                     4) Goehring, Emma                 
       28.23    27.02    26.38    25.57                                    
  6 Colby College  'B'                                     NT    1:47.53  
     1) Boman, Kristi                   2) Fanning, Catherine             
     3) Given, Maddie                   4) Potdevin, Weather              
       27.29    26.37    26.90    26.97                                    
  7 Wesleyan University  'B'                               NT    1:48.56  
     1) Franco, Liz                     2) Kuzon, Aniela                  
     3) Kast, Catherine                 4) Un, Ashley                     
       28.20    26.03    27.87    26.46                                    
  8 Trinity College  'B'                                   NT    1:51.63  
     1) Light, Madelyn                  2) Westerhold, Katherine          
     3) Berteletti, Katie               4) Phelps, Jenny                  
       27.74    28.52    28.16    27.21                                    
  9 Bowdoin College  'C'                                   NT    1:52.12  
     1) Devine, Kelly                   2) Sholl, Caroline                
     3) Tilley, Lana                    4) Cronin, Annie                  
       29.37    27.41    28.87    26.47                                    
 10 Bowdoin College  'D'                                   NT    1:58.83  
     1) Plant, Suzanne                  2) Locke, Melissa                 
     3) Filteau, Michelle               4) Lindsey, Julia                 
       29.55    31.77    27.14    30.37                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Colby College  'A'                                     NT    1:28.71  
     1) Adams, Ryan                     2) Mullin, Evan                   
     3) Wampler, Sam                    4) Dewey, Jabez                   
       22.79    21.85    22.31    21.76                                    
  2 Wesleyan University  'A'                               NT    1:28.87  
     1) Devine, Dan                     2) Zebrowski, Alec                
     3) McCue, Will                     4) Tanz, Josh                     
       22.52    22.48    22.07    21.80                                    
  3 Bowdoin College  'A'                                   NT    1:29.38  
     1) Swanson, David                  2) Thomas, Carter                 
     3) Lewis, Jason                    4) Burleigh, Roger                
       22.45    21.95    22.45    22.53                                    
  4 Wesleyan University  'B'                               NT    1:29.76  
     1) Becker, Chris                   2) Haley, John                    
     3) Stein, Jeff                     4) Pepi, Mike                     
       22.67    22.73    22.44    21.92                                    
  5 Wesleyan University  'C'                               NT    1:34.09  
     1) Lovett, Tom                     2) Mitchell, Rob                  
     3) Murphy, Seth                    4) Byers, Ben                     
       23.60    23.36    23.97    23.16                                    
  6 Colby College  'B'                                     NT    1:34.17  
     1) Cade, Nicholas                  2) Metcalf, David                 
     3) Ruhle, Jeff                     4) Sanders, Patrick               
       24.28    23.40    23.54    22.95                                    
  7 Wesleyan University  'D'                               NT    1:35.81  
     1) Chamberlain, Adam               2) Donne, Matt                    
     3) McClellan, Sean                 4) Collins, Allan                 
       23.48    24.21    24.80    23.32                                    
  8 Colby College  'C'                                     NT    1:36.45  
     1) Read, Vaughan                   2) Finnerty, Mike                 
     3) McCulloch, Evan                 4) Dean, Patrick                  
       23.90    24.24    24.36    23.95                                    
  9 Bowdoin College  'C'                                   NT    1:37.27  
     1) Rezvani, Rob                    2) Tillotson, Mike                
     3) Ziemann, Marcus                 4) Karl, Adam                     
       24.59    23.52    24.36    24.80                                    
 10 Bowdoin College  'B'                                   NT    1:37.71  
     1) Kyle, Ian                       2) Rachlin, Ben                   
     3) Bittl, Jim                      4) Jacob, Chris                   
       24.11    26.22    23.50    23.88                                    
 11 Trinity College  'A'                              1:34.59    1:39.49  
     1) Mostyn, Pat                     2) Gordon, Jason                  
     3) Kates, Steve                    4) Greer, Christian               
       25.12    25.18    24.88    24.31